cenaPredememailfakturanonstoppristavenipristaveniZdarmasupport

Non-stop taxi
377 220 220
777 014 014

Menu

Historie Autoslužby taxi Plzeň

Úvodní stránka » Historie Autoslužby taxi Plzeň

Historie taxi Autoslužba Plzeň je ze současných plzeňských taxislužeb nejstarší. Telefonním číslem "čtyři dvojky šedesát" přivolávali Plzeňané taxi už v sedmdesátých letech. To však taxislužba patřila státu a spadala pod Komunální služby města Plzně.

Podle dostupných informací se první taxi v Plzni objevily už v roce 1907 a patřily bývalému drožkáři, panu Pytlíkovi. Tyto měly stanoviště na náměstí Republiky. Jednalo se o dva vozy Laurin-Klement.

Ve třicátých letech už na stejném stanovišti čekal na své zákazníky značný počet taxikářů s auty různých značek. Po roce 1948 tito soukromí taxikáři vymizeli a jejich místo nahradil Dopravní podnik města Plzně se svojí taxislužbou. Taxikáři tehdy převážně jezdili auty ruské výroby značky Paběda a Volha.

Ve druhé polovině šedesátých let, se opět ukázali na plzeňských štaflech soukromí taxikáři. V této době se u nich objevila i auta ze západní Evropy, např. Simca a Renault. Tito řidiči však byli donuceni počátkem sedmdesátých let pracovat pod státní taxislužbou, tu už v té době místo Dopravního podniku provozovaly Komunální služby, které se později přejmenovaly na Služby města Plzně.

Taxi Plzeň s tradicí 20+ let

V sedmdesátých a osmdesátých letech tvořily hlavní část vozového parku taxíků Volha 21 a 24, později také rumunské Dácie a české Škodovky.

V roce 1991 byl tento podnik privatizován. Vznikla Autoslužba a.s., která se vrhla do podnikání v oboru prodeje a servisování automobilů, taxislužba pro ně začala být nezajímavou. Od té doby, při uvolnění soukromého podnikání, začaly vyrůstat taxislužby nové a taxi Autoslužba při špatné strategii firmy své pozice na trhu vyklízela. Řidiči v těchto letech už používali vozy různých značek.

V roce 2000 se Autoslužba a.s. rozhodla taxislužby zbavit. První majitel, který taxislužbu získal, po dvou letech přenechal svou pozici majiteli dalšímu. Tento majitel se začal o firmu starat a vypadalo to, že bude Autoslužba už jen nabývat na síle. Za čas se ukázalo, že je pro něj důležitější přeprava osob z firem na Borských polích, nežli chod taxislužby používané Plzeňany.

Téměř úplný zánik centrály hrozil v době, kdy se začala projevovat hospodářská krize a taxislužba, díky neschopnému majiteli, přišla po více jak 30 letech o telefonní číslo 377 22 22 60. Ze dne na den byla nenávratně odříznuta od hlavního zdroje telefonických objednávek.

V současnosti se za pomoci řidičů nový majitel snaží taxi Autoslužbu zařadit tam, kam svojí historií patří - mezi oblíbené a dobře fungující taxislužby. Majitel sám pracuje jako řadový taxikář a denně dohlíží na chod centrály. Taxikáři používají většinou vozy Škoda a VW.

V Plzni se v současné době snaží uživit celkem přes 300 taxikářů, tj. mohokrát více, než kdykoliv v minulosti.

  • non-stop provoz
  • přistavení taxi za 5-12 minut
  • přistavení taxi zdarma
  • cena jízdy předem
  • platba taxi i na fakturu